Úvodní stránka » Nabídka lešení HAKI » Samosvorná koza HAKI

Samosvorná koza HAKI

 Samosvorná koza je určena k bezpečnému držení dřeva ( palivového, odpadového, … ) při příčném řezání motorovou pilou. Průměr či tloušťka upínaného dřeva je 20 –250mm, doporučená délka je do 3m a hmotnost do 70kg.

                Upozornění: výrobek není vhodný k odvětvování a podélnému řezání dřeva.

Popis samosvorné kozy

    Samosvorná koza je sestavena ze součástí z konstrukční oceli s povrchovou ochranou antikorozní barvou. Otevřené profily jsou zaslepeny plastovými koncovkami. Součásti samosvorné kozy jsou svařené metodou MAG z  uzavřených tenkostěnných profilů, ohýbaných plechů a ploché či kruhové oceli.

 POZOR - činné části svislého rámu (2) a čelisti (3) jsou opatřeny ostrými zuby.

 

       Hmotnost:      18kg  

                       

 Rozměry složené kozy: 1213 x  460 x 60mm

 

 Rozměry sestav. kozy: 1213 x 460 x 1015mm

 

Montáž samosvorné kozy

     Koza je dodávána ve složeném, částečně smontovaném stavu. Konstrukce rámu umožňuje velice rychlou montáž a demontáž . Ke konečnému sestavení je třeba otočit svislý rám (2) do pracovní – svislé -  polohy a v této pozici jej upevnit pomocí dvojice vzpěr (4) v rámu (1) šrouby a maticemi M12 (5). Šroubové spoje je třeba řádně utáhnout.

 

Nastavení samosvorné kozy

   Kozu stavte vždy na prostornou, pevnou a rovnou plochu. V kyvné čelisti (3) je 5 dvojic otvorů, s roztečí 40mm k jejímu výškovému přestavení dle tloušťky děleného materiálu. Kyvnou čelist (3) pootočte

o 90°do vodorovné polohy, vysuňte z čepů a čelist přestavte na jinou, vhodnější rozteč otvorů. Pro správnou funkci kozy musí být úhel mezi svislým rámem (2) a čelistí (3) držící dřevo od 10°do 45°.

 

Cena samosvorné kozy ( v povrchové úpravě BARVA) -  1 913,- Kč + DPH

 

 Návod na používání - Samosvorná koza HAKI (pdf ke stažení)